Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Swoją ogromną wiedzę na temat historii naszego miasta pan Marian przekazał w kilku książkach: "Sokołów Podlaski w latach 1939-44. Pamiętnik z czasów okupacji", "Sokołów Podlaski dawniej i dziś", "Jaćwingowie - powieść historyczna z czasów Kazimierza Sprawiedliwego", "Dwory, folwarki, pałace zachodniego Podlasia" i "Cmentarze Ziemi Sokołowskiej. Duchy i Sny". Wydał także tomik poezji „Wiersze Ziemi Podlaskiej”. Publikacje te cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników, a niektóre z nich były kilkakrotnie wznawiane.
11 grudnia  czytelnicy naszej Biblioteki mogli po raz kolejny spotkać się z twórczością pana Mariana. Wieczór ten był promocją drugiego wydania książki pt."Sokołów Podlaski w latach 1939-44. Pamiętnik z czasów okupacji". W trakcie wieczoru publiczność wysłuchała fragmentów książki pana Mariana przeczytanych przez Macieja Tyszko oraz pracowników Biblioteki: Grzegorza Gawrysiaka, Bartłomieja Skibniewskiego i Andrzeja Rybińskiego. Teksty przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu młodzieży z zespołu wokalno-muzycznego z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaski w składzie: Karolina Królikowska, Paulina Leoniec, Anna Garczyńska, Ola Kowalska, Ola Lusińska, Emilia Kurełek, Natalia Harasimiuk, Piotr Sobolewski pod kierunkiem Michała Soszki.
Wieczór upłynął w miłej atmosferze, a po spotkaniu widzowie mogli kupić najnowsze wydanie książki naszego gościa wraz z dedykacją. Powrót