Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Turnieju, który składał się z pięciu rund, wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn z sokołowskich szkół średnich i gimnazjów. W rundzie pierwszej i drugiej, drużyny odpowiadały na pytania dotyczące historii miasta i powiatu. W rundzie trzeciej, drużyny odpowiadały na zagadki dotyczące symbolu niepodległościowego, opowiadane przez przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola" Akademia Puchatka"  w Sokołowie Podlaskim. Pytania rundy czwartej, przygotowane przez Burmistrza Miasta, zadawał uczestnikom wiceburmistrz - Krzysztof Dąbrowski. Piąta runda była sprawdzianem znajomości fotografii starego Sokołowa zestawionych razem z mapą.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju, czuwała Komisja Turniejowa w składzie: Dr Grzegorz Ryżewski - pracownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Oddział Terenowy w Białymstoku (przewodniczący) oraz członkowie: Krzysztof Dąbrowski - wiceburmistrz, Jacek Maliszewski - nauczyciel historii w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4, Krzysztof Flażyński - kierownik Działu Dokumentacji Dziejów Miasta MBP.

Po podsumowaniu punktów, uzyskanych przez drużyny, Komisja przyznała:

I miejsce - Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokołowie Podlaskim (23 punkty)

II miejsce - Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim (15 + w dogrywce 8 punktów)

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Podlaskim (15 + w dogrywce 6 punktów)

W Turnieju wzięły również udział drużyny z: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołu Szkół Salezjańskich.

Puchar Przechodni, ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3.

Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego przygotowania i zapraszamy za rok, na jubileuszowy XXX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.

Serdeczne podziękowania, składamy przedszkolakom i opiekunom z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Puchatka", za pomoc w przygotowaniu trzeciej rundy Turnieju Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.

Powrót