Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powrót


KKRZYSZTOF DAUKSZEWICZ  - satyryk, felietonista ...

alt

7 października, odbyło się spotkanie z  Krzysztofem Daukszewiczem, satyrykiem, felietonistą, tekściarzem, poetą, piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. Krzysztof Daukszewicz jest laureatem wielu  nagród w  turniejach i przeglądach kabaretowych. Jest też autorem kilkunastu książek i właśnie podczas środowego spotkania odbyła się promocja  najnowszej z nich, pt.: „Pamiętnik IV Rzepy”. Zarówno tę, jak i inne książki oraz płytę z piosenkami autora można było kupić po spotkaniu. Oprócz promocji, znany satyryk, wystąpił  z recitalem. Wszystkie miejsca w Piwnicy Kasztelańskiej, gdzie odbyło się spotkanie, były zajęte, a publiczność bawiła się wspaniale przez dwie godziny. Po występie ustawiła się długa kolejka do autora, który pracowicie podpisywał swoje książki. 


JAN PAWEŁ KRASNODĘBSKI - pisarz terapeuta

alt

W dniu 27 maja 2009 r. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z Janem Pawłem Krasnodębskim, poetą, prozaikiem, autorem dziewięciu tomików wierszy, opowiadań i powieści m.in. „Kocia łapa”, Odwyk”, Stokrotka”, „Stokrotka i demony”. Jan Krasnodębski jest laureatem nagrody im. A. Bursy za debiut prozatorski. Autor od 1991 roku prowadzi gabinet terapeutyczny, pracując z ludźmi dotkniętymi chorobą alkoholową. W swojej twórczości dotyka problemów nękających współczesnego człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wrażliwości ludzi młodych. W spotkaniu wzięła udział młodzież  Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Nr 1 oraz niepełnosprawni ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Autor promował też swoją powieść pt. „Stokrotka”, przedstawiającą losy kilkunastoletniej narkomanki, która usiłuje zerwać z nałogiem. Książka i tematyka spotkania wzbudziła spore zainteresowanie młodzieży. Po spotkaniu autor odpowiadał na pytania, część młodzieży zakupiła również książkę.


WASYL KINOW - bułgarska proza

alt

22 kwietnia 2009 roku odbyło się spotkanie autorskie z  bułgarskim pisarzem Wasylem Kinowem, laureatem wielu nagród literackich w Bułgarii. Impreza była jednocześnie promocją jego najnowszej książki „Pora demonów”.Wasyl Kinow ma w swoim dorobku 28 książek. Są to powieści i zbiory opowiadań, przetłumaczone i wydane w 12 państwach na 3 kontynentach. Publikował swoje utwory na łamach takich polskich czasopism, jak: „Życie Literackie”, „Tygodnik Kulturalny”, czytaj dalej ...


Powrót