Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Autorzy przyznali, że bycie pisarzem bardzo im się podoba, chociaż jest to tylko ich hobby. Pisanie powieści było jednak pracochłonne. Autorzy musieli zgłębić wiedzę z medycyny kryminalnej, a także zebrać potrzebne informacje historyczne. Ważne, że współpraca obu panów układała się bardzo dobrze, dzięki czemu powstała naprawdę ciekawa powieść sensacyjna.

Akcja książki dzieje się w Krakowie w latach 1904-1905. Miłość, namiętność i piękna epoka zderzają się z brutalnymi zbrodniami, które faktycznie miały miejsce na początku XX wieku. Główny bohater książki Jan Edigey-Korycki płynie na statku „Legion” do portu na Madagaskarze. Tam otrzymuje wiadomość o śmierci matki. Wraca więc jak najprędzej do rodzinnego Krakowa, skąd z powodu nieszczęśliwej miłości do pięknej arystokratk, musiał wyjechać 10 lat wcześniej. Tymczasem w mieście dochodzi do makabrycznych zbrodni. Giną kobiety-wyłupione oczy, odcięte głowy, zwęglone ciała. Jan podążając tropem zbrodniarza, musi zagłębić się w świat przestępczego Krakowa i religijnej symboliki.

Autorzy w interesujący, czasami nawet w humorystyczny sposób opowiadali sokołowskiej publiczności o swojej pracy nad książką, scenariuszem do filmu, zdradzali tajniki pracy aktorskiej oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Niespodzianką dla publiczności, a także samych autorów było wręczenie im przez prowadzącą spotkanie, tekstu do przeczytania. Goście musieli wcielić się w rolę Jana Edigeya-Koryckiego oraz jego ojca, za co otrzymali duże brawa od publiczności. Zagrali bez wcześniejszego przygotowania naprawdę rewelacyjnie jak przystało na bardzo dobrych aktorów.

„Najdłuższa noc” zapewne zainteresuje czytelników, gdyż jest w niej wszystko: miłość, sensacja i tajemnica. Uczestnicy spotkania mogli kupić książkę autorów, którzy chętnie podpisywali dedykacje i pozowali do wspólnych zdjęć. Powrót...